Perly Toskánska

Nejzajímavější místa:CampanileDuomo di PisaFlorencieLuccaPalazzo VecchioPisaPonte VecchioSan GimignanoSanta CroceSanta Maria del FioreSiena
Délka zájezdu 5 dnů / 2 noclehy
Ubytování hotel
Strava snídaně
Termíny AKCE 30
21.03.2021 - 25.03.2021 Rezervovat
19.04.2021 - 23.04.2021 Rezervovat
17.05.2021 - 21.05.2021 Rezervovat

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy ve večerních hodinách. Autobusem pojedeme do Itálie a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: PISA, LUCCA Dopoledne přijedeme do světoznámého města Pisa, původně etruského obchodního centra a později římské kolonie, nyní sídla arcibiskupa. Vyfotíme se se slavnou šikmou věží Campanile a po schodech vystoupáme na vrchol věže, kde se nám naskytne krásný výhled. Uvidíme zde také Dóm neboli románskou baziliku s překrásným průčelím z 12. století, baptisterium s mramorovou křtitelnicí a proslulou kazatelnou, event. hřbitov Camposanto. Pokud nám zbyde čas, zastavíme se cestou na ubytování v historickém městě Lucca, které je sídlem biskupa, hlavním městem stejnojmenné provincie a rodným městem Giacoma Pucciniho. V podvečer odjedeme do hotelu.
3. DEN: SAN GIMIGNANO, SIENA Po snídani odjedeme do půvabného středověkého městečka San Gimignano se středověkými hradbami a rodovými věžemi postavené na kopci. Budeme mít možnost vystoupit na věž Torre Grossa a navštívíme náměstí Piazza del Duomo, palác Palazzo del Popolo nebo si prohlédneme fresky v románském kostelu La Collegiata. Odpoledne navštívíme město Siena, které je historicky nejvýznamnější město Toskánska s mnoha kulturními památkami. Prohlédneme si ohromující sienský dóm Santa Maria Assunta z 12. století, půvabnou gotickou radnici Palazzo Pubblico na nejkouzelnějším italském náměstí Piazza del Campo. V podvečer se vrátíme zpět na ubytování.
4. DEN: FLORENCIE Po snídani můžeme v případě zájmu navštívit olivovou farmu a dozvědět se, jak se vyrábí jedna z italských specialit - olivový olej. Poté nasedneme na vlak, který nás během chvilky vysadí v centru Florencie - skvostu italské renesance. Navštívíme nejznámější památky a galerie: gotický kostel Santa Croce s nádhernými freskami a hrobkami význačných Florenťanů; Piazza della Signoria s palácem Palazzo Vecchio s kopií proslulé Michalangelovy sochy Davida a s lodžií Loggia dei Lanzi; Piazza del Duomo s honosným dómem Santa Maria del Fiore s Brunelleschiho kopulí, se zvonicí a baptisteriem se slavnými bronzovými dveřmi; kaple Medicejských Cappelle Medicee. Odpoledne budeme mít volný čas v centru města a poblíž slavného mostu Ponte Vecchio. Ve večerních hodinách odjedeme zpět do České republiky.
5. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v dopoledních hodinách.

• doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v 3* hotelu ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích se sociálním příslušenstvím
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • turistická daň