Oblíbené zájezdy

Klenoty Solnohradska

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123
Nejzajímavější místa:Bergwerk SalzweltenEisriesenweltGroßglocknerGroßglockner HochalpenstraßeHallstattLiechtensteinklammZell am See
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 3 dny / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 5516
Cena zájezdu dle regionu 3 700 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: EISRIESENWELT, LIECHTENSTEINKLAMM Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Rakouska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Dopoledne přijedeme k městečku Werfen s půvabnou dominantou hradu Hohenwerfen, v jehož blízkosti se nachází ledová jeskyně Eisriesenwelt. Vyjedeme lanovkou, absolvujeme krátký pěší výstup s pěknými výhledy a prohlédneme si jeskyni s místním průvodcem. Další zastávkou bude největší soutěska Solnohradska - Liechtensteinklamm. Po dřevěných chodnících pod skalami až 300 m vysokými se projdeme soutěskou s krásnými pohledy. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE, ZELL AM SEE Po snídani odjedeme na nejkrásnější panoramatickou cestu Alp - Großglockner Hochalpenstraße. Mýtná silnice byla vybudována v roce 1935, vede severojižním směrem napříč horskými průsmyky a nabízí nezapomenutelné pohledy na okolní horstva. Dojedeme až k vyhlídkové terase u Franz-Josefs-Höhe, která leží ve výšce 2369 m n. m. a odkud se naskýtá jedinečná podívaná na Großglockner a ledovec Pasterze. Vrátíme se stejnou cestou zpět a zastavíme se v městečku Zell am See, kde budeme mít čas na relaxaci u jezera. Večer se vrátíme na ubytování jako předešlou noc.
3. DEN: SALZWELTEN HALLSTATT, HALLSTATT Po snídani odjedeme do jednoho z nejhezčích městeček Solné komory - Hallstatt, které figuruje na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Vyjedeme zubačkou na vrchol hory Salzberg. Navštívíme místní důl se zážitkovou prohlídkovou trasou Bergwerk - Salzwelten, kde se návštěvníci seznámí zábavnou formou jak s těžbou soli již od dob pravěku, tak se vznikem pojmu halštatské kultury. Po prohlídce budeme mít možnost hezké vyhlídky na jezero Hallstätter See a protější masiv Dachsteinu. Sjedeme zubačkou zpět do údolí a prohlédneme si romantické městečko Hallstatt, vybudované na strmém svahu Salzbergu a částečně posazené na dřevěné piloty zapuštěné do jezerního dna. Poté budeme mít volný čas na občerstvení a nákup suvenýrů. Na závěr projedeme krásnou přírodou Solné komory protkané mnoha jezery. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - kávovar, lednička, video, klimatizace, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů, jízdné a mýtné: 35-40 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu dle regionu 3 700 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY