Oblíbené zájezdy

Klenoty Solnohradska

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123
Nejzajímavější místa:Bergwerk SalzweltenEisriesenweltGroßglocknerGroßglockner HochalpenstraßeHallstattLiechtensteinklammZell am See
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 3 dny / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 6016
Cena zájezdu 4 200 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: EISRIESENWELT, LIECHTENSTEINKLAMM Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Rakouska a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Dopoledne přijedeme k městečku Werfen s půvabnou dominantou hradu Hohenwerfen, v jehož blízkosti se nachází ledová jeskyně Eisriesenwelt. Vyjedeme lanovkou, absolvujeme krátký pěší výstup s pěknými výhledy a prohlédneme si jeskyni s místním průvodcem. Další zastávkou bude největší soutěska Solnohradska - Liechtensteinklamm. Po dřevěných chodnících pod skalami až 300 m vysokými se projdeme soutěskou s krásnými pohledy. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: GROSSGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE, ZELL AM SEE Po snídani odjedeme na nejkrásnější panoramatickou cestu Alp - Großglockner Hochalpenstraße. Mýtná silnice byla vybudována v roce 1935, vede severojižním směrem napříč horskými průsmyky a nabízí nezapomenutelné pohledy na okolní horstva. Dojedeme až k vyhlídkové terase u Franz-Josefs-Höhe, která leží ve výšce 2369 m n. m. a odkud se naskýtá jedinečná podívaná na Großglockner a ledovec Pasterze. Vrátíme se stejnou cestou zpět a zastavíme se v městečku Zell am See, kde budeme mít čas na relaxaci u jezera. Večer se vrátíme na ubytování jako předešlou noc.
3. DEN: SALZWELTEN HALLSTATT, HALLSTATT Po snídani odjedeme do jednoho z nejhezčích městeček Solné komory - Hallstatt, které figuruje na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Vyjedeme zubačkou na vrchol hory Salzberg. Navštívíme místní důl se zážitkovou prohlídkovou trasou Bergwerk - Salzwelten, kde se návštěvníci seznámí zábavnou formou jak s těžbou soli již od dob pravěku, tak se vznikem pojmu halštatské kultury. Po prohlídce budeme mít možnost hezké vyhlídky na jezero Hallstätter See a protější masiv Dachsteinu. Sjedeme zubačkou zpět do údolí a prohlédneme si romantické městečko Hallstatt, vybudované na strmém svahu Salzbergu a částečně posazené na dřevěné piloty zapuštěné do jezerního dna. Poté budeme mít volný čas na občerstvení a nákup suvenýrů. Na závěr projedeme krásnou přírodou Solné komory protkané mnoha jezery. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - kávovar, lednička, video, klimatizace, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů, jízdné a mýtné: 35-40 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu 4 200 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Richard Melichar 775 303 008
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY