Klatovy, Šumava

Délka zájezdu 2 dny / 1 nocleh
Ubytování penzion
Strava snídaně

1. DEN: KLATOVY, ŠPIČÁK, ČERTOVO JEZERO Na zájezd vyjedeme od budovy školy v ranních hodinách. Dopoledne přijedeme do Klatov - města v podhůří Šumavy. Projdeme se centrem města kolem nejvýznamnějších památek - Černá věž s vyhlídkou na město a okolí, barokní jezuitský kostel se známými katakombami, kostel Narození Panny Marie s nedalekou Bílou věží a další. Po poledni přejedeme na Šumavu do oblasti Špičáku, vyjedeme lanovkou na vrchol stejnojmenné hory a vystoupáme na místní rozhlednu, odkud se naskýtá výhled na okolní šumavské vrcholky. Odpoledne absolvujeme procházku k Čertovu jezeru. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: PANCÍŘ, HRAD KAŠPERK Po snídani vyjedeme sedačkovou lanovkou na horu Pancíř do výšky 1 214 m n. m., odkud se naskýtá nádherný výhled na českou i německou část pohoří Šumava. Čeká nás krátká procházka kolem místních sjezdovek na Špičácké sedlo. Poté přejedeme k městečku Kašperské hory a vyšplháme na hrad Kašperk, který si prohlédneme v rámci prohlídky s místním průvodcem. Po prohlídce se ještě krátce zastavíme v Kašperských horách, kde si prohlédneme náměstí a budeme mít volný čas. V pozdních odpoledních hodinách odjedeme zpět. Ke škole se vrátíme ve večerních hodinách.

• ubytování se snídaní ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu, informační materiál

• vstupy do navštívených objektů: 300 - 400 Kč pro studenty do 18 let

• cena je kalkulována pro odjezd z Prahy. Pro jiná místa odjezdu se cena může lišit. Na požádání Vám ji rádi upřesníme.