Oblíbené zájezdy

Katalánské inspirace

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:BarcelonaCadaquésFigueresPortlligat
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 6 dnů / 3 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava polopenze
Číslo zájezdu 9003
Cena zájezdu 8 300 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
15.05.2022 - 20.05.2022 Rezervovat
22.05.2022 - 27.05.2022 Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes SRN, Francii a Španělsko a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: VOLNÝ ČAS U MOŘE Po příjezdu na pobřeží Costa Brava se ubytujeme v hotelu a zbytek dne strávíme odpočinkem na pláži a koupáním v moři. Večer se společně navečeříme v hotelové restauraci.
3. DEN: BARCELONA - PARK GÜELL, SAGRADA FAMILIA, MONTJUIC, FUNDACIÓ JOAN MIRÓ Po snídani vyrazíme poprvé do Barcelony na prohlídku města. Navštívíme známý Park Güell - Gaudího projekt přírodního města, kde nás okouzlí zvířecí sochy a také Gaudího muzeum v domě, kde žil až do své smrti. Pak si půjdeme vychutnat vyhlídku ze slavného kostela Sagrada Família, v jehož kryptě je pohřben Gaudí, pro kterého byl tento nejneobvyklejší kostel v Evropě životním dílem. Odpoledne se přesuneme na Montjuic - horu vypínající se do výšky 213 m nad přístavem, kde se nachází množství muzeí, galerií a dalších atrakcí. Prohlédneme si zde muzeum moderního umění Fundació Joan Miró pojmenované po významném katalánském malíři, sochaři a keramikovi. Návrat na ubytování jako minulou noc, večeře.
4. DEN: FIGUERES, CADAQUÉS, PORTLLIGAT Po snídani přejedeme do města Figueres, kde jeho slavný rodák Salvador Dalí založil v roce 1974 Teatro-Museo Dalí, druhé nejnavštěvovanější muzeum ve Španělsku. Společně si muzeum prohlédneme. Poté přejedeme do rybářského městečka Cadaqués, které pro svůj půvab přitahovalo mnoho umělců (Picasso, Salvator Dalí aj.). Budeme mít čas na relaxaci u moře. Případní zájemci se projdou do nedaleké rybářské vesničky Portlligat, kde se nachází dům Salvadora Dalího. V podvečer se vrátíme zpět do hotelu na večeři a nocleh.
5. DEN: BARCELONA - CASA MILÀ, CASA BATLLÓ, RAMBLA, GOTICKÁ ČTVRŤ, PORT VELL Po snídani se vydáme znovu do Barcelony na celodenní program. Začneme u nejavantgardnějšího díla Antoni Gaudího - Casa Milà. Prohlédneme si interiéry tohoto výjimečného domu, který se naprosto odchýlil od uznávaných architektonických zásad své doby. Procházkou půjdeme kolem domu Casa Batlló (další slavný dům Gaudího, který je společně s Casa Milà zanesen na seznamu památek UNESCO) až na La Rambla - nejslavnější ulici ve Španělsku, kde je rušno po celý den. Projdeme si La Boquería - největší tržnici v celém Katalánsku a krátce zastavíme u Palau Güell, další ukázky Gaudího díla. Odpoledne se budeme toulat v Gotické čtvrti, kde se mimo jiné nachází i starobylý královský palác a Barcelonská katedrála - masivní gotická katedrála s románskou kaplí a krásným ambitem. Odtud se vydáme na prohlídku do Museu Picasso, které vlastní jednu z nejrozsáhlejších sbírek děl tohoto španělského malíře. V podvečer se projdeme po přístavu Port Vell na závěrečné rozloučení s Barcelonou. Večer odjedeme zpět do České republiky.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

 • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej studených a teplých nápojů
 • 3x ubytování s polopenzí v 3* hotelu na pobřeží Costa Brava po 3-4 osobách na pokoji
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu
 • turistická daň
 • pestrý informační materiál pro každého účastníka
 • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

 • vstupné do navštívených objektů a projížďku lodí: 65-75 EUR pro studenty do 18 let
 • nápoje k večeři

Poznámky

 • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
 • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
 • u zájezdů v termínu po 5.6.2022 Vám cenu upřesníme (možné navýšení ceny z důvodu vyšší sezony)
Cena zájezdu 8 300 Kč Rezervovat
Termíny AKCE 30
15.05.2022 - 20.05.2022 Rezervovat
22.05.2022 - 27.05.2022 Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY