Jurské pobřeží

01.05.2022 - 06.05.2022 Rezervovat
29.05.2022 - 03.06.2022 Rezervovat
19.06.2022 - 24.06.2022 Rezervovat

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: BRIGHTON Během noci projedeme Belgií a brzy ráno dorazíme do Francie, abychom se přeplavili trajektem do Velké Británie. Po vylodění v Doveru se vydáme do přímořského letoviska Brighton. Den zahájíme u i360, velké vyhlídkové věže ve tvaru létajícího talíře. Absolvujeme vyhlídkový let a pokocháme se výhledy z výšky až 138 metrů. Poté se projdeme po pěkné oblázkové pláži, navštívíme zábavní molo, které zasahuje do moře více než 500 metrů, v případě zájmu si prohlédneme mořské akvárium Sea Life nebo královský palác v orientálním stylu Royal Pavilion. Projdeme se městem a budeme si moci nakoupit suvenýry. Večer se s Brightonem rozloučíme a odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme a odpočineme si.
3. DEN: SALISBURY, STONEHENGE, BEAULIEU Po snídani vyrazíme na výlet do historického města Salisbury, kde navštívíme nádhernou gotickou katedrálu s nejvyšší kostelní věží v Británii a s vystaveným originálem Velké listiny svobod z r. 1215. Poté přejedeme k asi nejslavnějšímu pravěkému megalitickému monumentu v Evropě - Stonehenge. Podíváme se do návštěvnického centra s expozicí k prehistorickému osídlení zdejší krajiny a samozřejmě si prohlédneme i samotný kamenný kruh, starý více než 5 000 let. Odpoledne se přesuneme do Beaulieu, kde navštívíme Národní muzeum motorismu, které se nachází na pozemcích bývalého cisterciáckého kláštera a viktoriánského panství. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
4. DEN: JURRASIC COAST, CORFE CASTLE, BOURNEMOUTH Po snídani prozkoumáme Jurské pobřeží - zastavíme se u Lulworth Cove, krásného malého zálivu orámovaného křídovými útesy, a dojdeme ke skalní bráně Durdle Door. Bude-li teplo, vykoupeme se v moři. Poté navštívíme romantickou zříceninu Corfe Castle, zasazenou do kopcovité krajiny jižního Dorsetu. Odpoledne se projdeme po pláži ve městě Bournemouth, podíváme se na zábavní molo a nakoupíme si suvenýry. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
5. DEN: LONDÝN - WESTMINSTER Poslední den v Anglii vyrazíme do centra Londýna. Čeká nás procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, vládní třídu Whitehall, náměstí Trafalgar Square, Piccadilly Circus a Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Společně navštívíme některou z atrakcí, na které se dopředu domluvíme - např. místo korunovace anglických králů a královen Westminster Abbey, fotbalový stadion Chelsea FC nebo Arsenal FC, Wimbledon Lawn Tennis Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussauds, obří vyhlídkové kolo London Eye nebo si můžeme zahrát zábavnou hru v oblasti Westminsteru. Odpoledne si nakoupíme suvenýry, v podvečer se s Londýnem rozloučíme, přejedeme lodí po Temži k našemu autobusu a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

• 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 3x ubytování v anglických rodinách, 3x snídaně, 3x večeře, 3x oběd formou balíčku
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

• vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 115,- GBP / studenti a 95,- GBP / děti do 15 let vč.)

• cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
Termíny AKCE 30
01.05.2022 - 06.05.2022 Rezervovat
29.05.2022 - 03.06.2022 Rezervovat