Jurské pobřeží s ostrovem Wight

Region školy
Cena 9 200 Kč
Číslo zájezdu 20-229

1. DEN: ODJEZD Z ČR Odjíždět budeme od školy ve večerních hodinách.
2. DEN: CESTA DO BELGIE, BRUSEL, BRUGGY Ráno přijedeme do Belgie. Dopoledne se zastavíme v Bruselu u Atomia, kde si prohlédneme 102 m vysoký model jádra atomu železa postavený u příležitosti světové výstavy Expo 58. Odpoledne navštívíme půvabné historické město Bruggy, které si díky četným vodním kanálům, křivolakým uličkám a malebným zákoutím získalo přezdívku „Benátky severu“. Projdeme se kolem velkého tržiště, zvonice Belfort a také si prohlédneme krásné Hradní náměstí. V případě zájmu podnikneme úžasnou vyhlídkovou jízdu na lodičkách po kanálech. V podvečer přejedeme do Francie, kde se na jednu noc ubytujeme v hotelu v blízkosti francouzského přístavu Calais.
3. DEN: SALISBURY, STONEHENGE Brzy ráno se přeplavíme trajektem do Velké Británie do přístavu Dover. Po připlutí do Anglie se vydáme k asi nejslavnějšímu pravěkému megalitickému monumentu v Evropě - Stonehenge. Podíváme se do návštěvnického centra s expozicí k prehistorickému osídlení zdejší krajiny a samozřejmě si prohlédneme i samotný kamenný kruh, starý více než 5 000 let. Odpoledne si prohlédneme historické město Salisbury, kde navštívíme nádhernou gotickou katedrálu s nejvyšší kostelní věží v Británii a s vystaveným originálem Velké listiny svobod z r. 1215. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a odpočineme si.
4. DEN: ISLE OF WIGHT Po snídani pojedeme na celodenní výlet na ostrov Wight (Isle of Wight), na který se i s naším autobusem přeplavíme trajektem. Navštívíme venkovské sídlo Osborne House, kdysi oblíbené místo královny Viktorie. Prohlédneme si starobylý dům i k němu přilehlé pohádkové zahrady. Poté prozkoumáme romantické ruiny hradu Carisbrooke Castle, kde byl během občanské války vězněn král Karel I. Odpoledne se projdeme v oblasti Tennyson Downs s vyhlídkou na The Needles, které jsou součástí krásných křídových útesů. V podvečer znovu přeplujeme průliv The Solent a odjedeme zpět na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
5. DEN: JURRASIC COAST, CORFE CASTLE, BOURNEMOUTH Po snídani prozkoumáme Jurské pobřeží - zastavíme se u Lulworth Cove, krásného malého zálivu orámovaného křídovými útesy, a dojdeme ke skalní bráně Durdle Door. Bude-li teplo, vykoupeme se v moři. Poté navštívíme romantické zříceniny Corfe Castle, zasazené do kopcovité krajiny jižního Dorsetu. Odpoledne se projdeme po pláži ve městě Bournemouth, podíváme se na zábavní molo a nakoupíme si suvenýry. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
6. DEN: LONDÝN - WESTMINSTER Poslední den v Anglii vyrazíme do centra Londýna. Čeká nás procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, vládní třídu Whitehall, náměstí Trafalgar Square, Piccadilly Circus a Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Společně navštívíme některou z atrakcí, na které se dopředu domluvíme - např. místo korunovace anglických králů a královen Westminster Abbey, fotbalový stadion Chelsea FC nebo Arsenal FC, Wimbledon Lawn Tennis Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussauds, obří vyhlídkové kolo London Eye nebo si můžeme zahrát zábavnou hru v oblasti Westminsteru. Odpoledne si nakoupíme suvenýry, v podvečer se s Londýnem rozloučíme, přejedeme lodí po Temži k našemu autobusu a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

• 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 1x ubytování v hotelu typu F1 ve třílůžkových pokojích
  • 3x ubytování v anglických rodinách, 3x snídaně, 3x večeře, 3x oběd formou balíčku
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

• vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 20,- EUR a 105,- GBP / studenti a 20,- EUR a 85,- GBP / děti do 15 let vč.)

• cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044