Jurské pobřeží

Cena 8 100 Kč
Číslo zájezdu 20-213
Cena zájezdu dle regionu 8 100 Kč Rezervovat

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: OXFORD Během noci projedeme Belgií a brzy ráno dorazíme do Francie, abychom se přeplavili trajektem do Velké Británie. Po vylodění v Doveru do centra slavného univerzitního města Oxford. Projdeme se ulicí High Street, kolem kostela St. Mary the Virgin, slavné knihovny Bodleian Library, pozoruhodné knihovny Radcliffe Camera, divadla Sheldonian Theatre, kolem mnoha kolejí a jiných zajímavostí. Dojdeme až ke koleji Christ Church College, kterou navštívíme a podíváme se do míst, kde se také filmovaly scény pro filmy o Harry Potterovi. Také navštívíme univerzitní muzeum (kostry dinosaurů, vyhynulý pták Dodo aj.). Odpoledne si zahrajeme velkou zábavnou hru na poznání města a budeme mít čas na nákup suvenýrů. V podvečer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme a odpočineme si.
3. DEN: SALISBURY, STONEHENGE, PORTSMOUTH Po snídani vyrazíme na výlet do historického města Salisbury, kde navštívíme nádhernou gotickou katedrálu s nejvyšší kostelní věží v Británii a s vystaveným originálem Velké listiny svobod z r. 1215. Poté přejedeme k asi nejslavnějšímu pravěkému megalitickému monumentu v Evropě - Stonehenge. Podíváme se do návštěvnického centra s expozicí k prehistorickému osídlení zdejší krajiny a samozřejmě si prohlédneme i samotný kamenný kruh, starý více než 5 000 let. Odpoledne se vydáme do přístavního města Portsmouth, kde navštívíme areál historických doků. Prohlédneme si několik námořních muzeí a od stěžňů po kýl prozkoumáme válečnou loď HMS Victory, na které zvítězil admirál Nelson v bitvě u mysu Trafalgar. Výtahem se necháme vyvézt na vyhlídkovou věž Spinnaker Tower, odkud jsou báječné výhledy na přístav i na ostrov Wight. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
4. DEN: JURRASIC COAST, BEAULIEU Po snídani prozkoumáme Jurské pobřeží - zastavíme se u Lulworth Cove, krásného malého zálivu orámovaného křídovými útesy, a dojdeme ke skalní bráně Durdle Door. Odpoledne se přesuneme do Beaulieu, kde navštívíme Národní muzeum motorismu, které se nachází na pozemcích bývalého cisterciáckého kláštera a viktoriánského panství. V případě časové rezervy se zastavíme na krátkou procházku v přístavu Southampton, odkud vyplouval na svou první, a zároveň poslední, plavbu Titanic. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
5. DEN: BRIGHTON Poslední den v Anglii vyrazíme do přímořského letoviska Brighton. Den zahájíme u i360, velké vyhlídkové věže ve tvaru létajícího talíře. Absolvujeme vyhlídkový let a pokocháme se výhledy z výšky až 138 metrů. Poté se projdeme po pěkné oblázkové pláži, navštívíme zábavní molo, které zasahuje do moře více než 500 metrů, v případě zájmu si prohlédneme mořské akvárium Sea Life. Projdeme se městem a budeme si moci nakoupit suvenýry. Večer se s Brightonem a Anglií rozloučíme a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

• 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 3x ubytování v anglických rodinách, 3x snídaně, 3x večeře, 3x oběd formou balíčku
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

• vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 75,- GBP / děti do 15 let vč.)

• cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
Cena zájezdu dle regionu 8 100 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 731 474 044