Oblíbené zájezdy

Jižní Anglie s návštěvou Oxfordu

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:123456
Nejzajímavější místa:Beachy HeadBrightonLondýnOxfordPortsmouthStonehenge
Termín 20.05. - 25.05.2018
volných míst 10
Ideální věk 12-15 let
Region školy
Cena 7 900 Kč
Číslo zájezdu 18-244
Cena zájezdu dle regionu 7 900 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: LONDÝN - GREENWICH, WESTMINSTER Během noci projedeme Belgií a brzy ráno dorazíme do Francie, abychom se přeplavili trajektem do Velké Británie. Po vylodění v Doveru se vydáme severozápadním směrem do Londýna, kde se nejprve projdeme parkem ve čtvrti Greenwich. V parku se nalézá známá královská observatoř a prochází tudy nultý poledník, který společně překročíme. Poté se svezeme lodí po řece Temži kolem Isle of Dogs a mostu Tower Bridge do čtvrti Westminster. Případní zájemci si prohlédnou Londýn z výšky během jízdy na obřím vyhlídkovém kole London Eye. Poté nás čeká procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, vládní třídu Whitehall, náměstí Trafalgar Square, Piccadilly Circus a Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Odpoledne se přesuneme k Regents Parku a prohlédneme si slavné muzeum voskových figurín Madame Tussauds. Nesmíme zapomenout fotoaparát, abychom se mohli vyfotit se svými idoly. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme a odpočineme si.
3. DEN: BEACHY HEAD, BRIGHTON Po snídani se vydáme na výlet po jižním pobřeží Anglie. Nejprve vyjedeme autobusem na nejvyšší bod útesů Beachy Head, odkud vyrazíme na procházku podél moře. Budeme procházet po hraně křídových útesů, které spadají do moře z výšky až 170 metrů, a budou se nám otevírat krásné výhledy na moře i na další křídové útvary na pobřeží. Dojdeme do Birling Gap, kde je přístup k moři i malé, ale zajímavé muzeum. Odpoledne navštívíme přímořské letovisko Brighton. Projdeme se po pěkné oblázkové pláži, navštívíme zábavní molo a prohlédneme si mořské akvárium Sea Life. Projdeme se městem kolem královského paláce Royal Pavilion, kde si budeme moci nakoupit suvenýry, a podíváme se k nové atrakci, tzv. i360, velké vyhlídkové věži ve tvaru létajícího talíře, kam se také budeme moci podívat. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
4. DEN: STONEHENGE, PORTSMOUTH Po snídani přejedeme k asi nejslavnějšímu pravěkému megalitickému monumentu v Evropě - Stonehenge. Podíváme se do nového návštěvnického centra s expozicí k prehistorickému osídlení zdejší krajiny a samozřejmě si prohlédneme i samotný kamenný kruh, starý více než 5 000 let. Odpoledne vyrazíme na výlet do přístavního města Portsmouth, kde navštívíme areál historických doků. Prohlédneme si několik námořních muzeí a od stěžňů po kýl prozkoumáme válečnou loď HMS Victory, na které zvítězil admirál Nelson v bitvě u mysu Trafalgar. Výtahem se necháme vyvézt na vyhlídkovou věž Spinnaker Tower, odkud jsou báječné výhledy na přístav i na ostrov Wight. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
5. DEN: OXFORD Po snídani se vydáme do centra slavného univerzitního města Oxford. Projdeme se ulicí High Street, kolem kostela St Mary the Virgin, slavné knihovny Bodleian Library, pozoruhodné knihovny Radcliffe Camera, divadla Sheldonian Theatre, kolem mnoha kolejí a jiných zajímavostí. Dojdeme až ke koleji Christ Church College, kterou navštívíme a podíváme se do míst, kde se také filmovaly scény pro filmy o Harry Potterovi. Také navštívíme oxfordský hrad (prohlídka s místním průvodcem v historickém kostýmu o historii města a hradu, který sloužil jako vězení) nebo Ashmolean Museum (přezdívané „malé Britské muzeum“). Odpoledne si zahrajeme velkou zábavnou hru na poznání města a budeme mít čas na nákup suvenýrů. V podvečer se s Oxfordem rozloučíme a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 3x ubytování v anglických rodinách, 3x snídaně, 3x večeře, 3x oběd formou balíčku
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 85,- GBP / děti do 16 let)
  • pro zájemce o jízdu na London Eye se vstupné navyšuje o 15,- GBP
  • vlastní kapesné

Poznámky

  • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
Cena zájezdu dle regionu 7 900 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 724 557 941 stepanka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY