Jazykový kurz v Salisbury

Ubytování hostitelské rodiny
Strava plná penze
Cena zájezdu dle regionu 9 900 Kč Rezervovat

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: SALISBURY Během noci projedeme Belgií a Francií a přeplavíme se trajektem do Velké Británie. Po vylodění v Doveru se vydáme do Salisbury. Cestou se zastavíme na Old Sarum, bývalé pevnosti, která byla využívána již za dob Římanů. Pěšky se pak přesuneme do centra Salisbury, kde navštívíme věhlasnou katedrálu, projdeme se centrem, případně nakoupíme první suvenýry. Večer se ubytujeme v hostitelských rodinách, kde si dáme večeři a odpočineme si.
3. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, STONEHENGE, AVEBURY Po snídani absolvujeme dopolední výuku angličtiny v místní škole. Odpoledne zasvětíme megalitickým památkám. Nejdřív si prohlédneme světoznámý Stonehenge, pak vyrazíme do vesnice Avebury s největším známým prehistorickým megalitickým kruhem ve Velké Británii. Večer odjedeme zpět na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme a procvičíme se v anglické konverzaci.
4. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, BEAULIEU Po snídani nás opět čeká výuka angličtiny v místní škole. Po snídani absolvujeme dopolední výuku angličtiny. Odpoledne přejedeme do Beaulieu, kde navštívíme Národní muzeum motorismu, které se nachází na pozemcích bývalého cisterciáckého kláštera a viktoriánského panství. Večer se vrátíme na ubytování do rodin, kde si dáme večeři a odpočineme si.
5. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, SHERBORNE OLD CASTLE, SHAFTESBURY Po snídani nás naposledy čeká výuka angličtiny v místní škole. Odpoledne navštívíme tudorovské sídlo známého mořeplavce Waltera Raleighe a projdeme se k romantické zřícenině Sherborne Old Castle. Cestou se zastavíme v malebném městečku Shaftesbury známém z reklamy na toastový chléb Hovis. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
6. DEN: LONDÝN Poslední den v Anglii vyrazíme na celý den do hlavního města Anglie, do Londýna. Čeká nás procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, vládní třídu Whitehall, náměstí Trafalgar Square, Piccadilly Circus a Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Společně navštívíme některou z atrakcí, na které se dopředu domluvíme - např. místo korunovace anglických králů a královen Westminster Abbey, fotbalový stadion Chelsea FC nebo Arsenal FC, Wimbledon Lawn Tennis Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussauds, obří vyhlídkové kolo London Eye nebo si můžeme zahrát zábavnou hru v oblasti Westminsteru. Odpoledne si nakoupíme suvenýry, v podvečer se s Londýnem rozloučíme, přejedeme lodí po Temži k našemu autobusu a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Belgií a Německo s potřebnými zastávkami na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

• 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 4x ubytování v anglických rodinách, 4x snídaně, 4x večeře, 4x balíčky na oběd
  • 12 hodin výuky (po 50 minutách) ve třídách po 15 studentech s místními lektory v jazykové škole
  • komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh, úrazu, zodpovědnosti, zavazadel a storna