Jazykový kurz v Hastings

Nejzajímavější místa:Battle AbbeyBrightonCanterburyHastingsLondýnPevensey CastleRye
Délka zájezdu 7 dnů / 4 noclehy
Ubytování hostitelské rodiny
Strava plná penze

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: HASTINGS Během noci projedeme Belgií a Francií a přeplavíme se trajektem do Velké Británie. Po připlutí do Anglie se vydáme rovnou do přímořského města Hastings. Viktoriánskou lanovkou vyjedeme na Castle Hill a společně navštívíme pašerácké jeskyně a hrad. Večer se ubytujeme v hostitelských rodinách, kde si dáme večeři a odpočineme si.
3. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, BEACHY HEAD, PEVENSEY CASTLE Po snídani absolvujeme dopolední výuku angličtiny. Odpoledne se zastavíme u Pevensey Castle. Prohlédneme si hrad, který je postavený na místě, kde se r. 1066 vylodil Vilém Dobyvatel se svým vojskem. Poté přejedeme k útesům Beachy Head. Procházka po skalních útesech, které spadají z výše 162 m do moře, bude určitě zážitkem. Budeme mít i možnost projít se po oblázkové pláži v Birling Gap. Večer odjedeme zpět na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme a procvičíme se v anglické konverzaci.
4. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, BRIGHTON Po snídani absolvujeme dopolední výuku angličtiny. Odpoledne strávíme v přímořském letovisku Brighton. Prohlídku zahájíme u tzv. i360, velké vyhlídkové věže ve tvaru létajícího talíře. Absolvujeme vyhlídkový let a pokocháme se výhledy z výšky až 138 metrů. Poté se projdeme po pěkné oblázkové pláži, navštívíme zábavní molo, které zasahuje do moře více než 500 metrů, v případě zájmu si prohlédneme mořské akvárium Sea Life nebo královský palác v orientálním stylu Royal Pavilion. Projdeme se městem a budeme si moci nakoupit suvenýry. Večer se vrátíme na ubytování do rodin, kde si dáme večeři a odpočineme si.
5. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, BATTLE ABBEY, RYE Po snídani absolvujeme dopolední výuku angličtiny. Odpoledne navštívíme opatství Battle Abbey, které je postavené na místě bitvy, v níž v r. 1066 zvítězil normanský vévoda Vilém Dobyvatel nad anglickým vojskem. Projdeme se mezi ruinami kláštera a v návštěvním centru se dozvíme zajímavé informace o slavné bitvě. V podvečer se zastavíme v malebném městečku Rye, kde se projdeme křivolakými uličkami s hrázděnými domky. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
6. DEN: LONDÝN Poslední den v Anglii vyrazíme opět do centra Londýna. Čeká nás procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, vládní třídu Whitehall, náměstí Trafalgar Square, Piccadilly Circus a Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Společně navštívíme některou z atrakcí, na které se dopředu domluvíme - např. místo korunovace anglických králů a královen Westminster Abbey, fotbalový stadion Chelsea FC nebo Arsenal FC, Wimbledon Lawn Tennis Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussauds, obří vyhlídkové kolo London Eye nebo si můžeme zahrát zábavnou hru v oblasti Westminsteru. Odpoledne si nakoupíme suvenýry, v podvečer se s Londýnem rozloučíme, přejedeme lodí po Temži k našemu autobusu a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Belgií a Německem s potřebnými zastávkami na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

• 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 4x ubytování v anglických rodinách, 4x snídaně, 4x večeře, 3x teplý oběd, 1x balíček na oběd
  • 12 hodin výuky (po 45 minutách) ve třídách po 15 studentech s místními lektory v jazykové škole
  • komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh, úrazu, zodpovědnosti, zavazadel a storna