Jazykový kurz v Bognor Regis

Nejzajímavější místa:BrightonGreenwichLondýnPortsmouthWeald & Downland Living Museum
Délka zájezdu 7 dnů / 4 noclehy
Ubytování hostitelské rodiny
Strava plná penze
Termíny AKCE 30
14.03.2021 - 20.03.2021 Rezervovat
16.05.2021 - 22.05.2021 Rezervovat
20.06.2021 - 26.06.2021 Rezervovat

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: LONDÝN - GREENWICH, CITY Během noci projedeme Belgií a Francií a přeplavíme se trajektem do Velké Británie. Po vylodění v Doveru se vydáme do Londýna, kde se nejprve projdeme parkem ve čtvrti Greenwich. V parku se nalézá známá královská observatoř a prochází tudy nultý poledník, který společně překročíme. Poté se svezeme lodí po řece Temži kolem Isle of Dogs až k mostu Tower Bridge, kde navštívíme expozici Tower Bridge Exhibition, včetně procházky po skleněné lávce s výhledem na moderní stavby Londýna. Prohlédneme si i londýnský hrad The Tower of London, který za svou téměř tisíciletou historii sloužil jako královský hrad, pevnost, vězení, místo poprav a nyní je domovem korunovačních klenotů. Poté se vydáme na procházku po finančním centru Londýna - oblasti The City. Podíváme se na památník velkého požáru Londýna a najdeme místo, kde ničivý požár začal. Uvidíme Bank of England i Royal Exchange a po rušných ulicích City dojdeme k monumentální St Paul´s Cathedral. Během prohlídky vystoupáme na kopuli katedrály, odkud se naskýtá překrásný pohled na Londýn, a prohlédneme si i kryptu, ve které jsou pohřbeni mj. admirál Nelson nebo stavitel katedrály Christopher Wren. V podvečer přejdeme Millennium Bridge a podíváme se ke galerii Tate Modern, odkud jsou pěkné výhledy zpět na čtvrť City. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme a odpočineme si.
3. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, WEALD & DOWNLAND LIVING MUSEUM Po snídani absolvujeme dopolední výuku angličtiny. Odpoledne strávíme ve skanzenu Weald & Downland Living Museum, kde si prohlédneme více než 50 venkovských budov z doby od 13.-19. století. K vidění je mj. škola, mlýn, kostel, kovárna nebo obydlí farmářů. Večer odjedeme zpět na ubytování do rodin, kde se navečeříme a procvičíme se v anglické konverzaci.
4. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, PORTSMOUTH Po snídani absolvujeme dopolední výuku angličtiny. Odpoledne vyrazíme na výlet do přístavu Portsmouth, kde navštívíme vlajkovou loď admirála Nelsona HMS Victory a zajímavé muzeum Royal Naval Museum. Budeme mít i možnost vyjet na vyhlídkovou věž Spinnaker Tower. Večer se vrátíme na ubytování do rodin, kde si dáme večeři a odpočineme si.
5. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, BRIGHTON Po snídani absolvujeme dopolední výuku angličtiny. Odpoledne strávíme v přímořském letovisku Brighton. Prohlídku zahájíme u tzv. i360, velké vyhlídkové věže ve tvaru létajícího talíře. Absolvujeme vyhlídkový let a pokocháme se výhledy z výšky až 138 metrů. Poté se projdeme po pěkné oblázkové pláži, navštívíme zábavní molo, které zasahuje do moře více než 500 metrů, v případě zájmu si prohlédneme mořské akvárium Sea Life nebo královský palác v orientálním stylu Royal Pavilion. Projdeme se městem a budeme si moci nakoupit suvenýry. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme a procvičíme se v anglické konverzaci.
6. DEN: LONDÝN - WESTMINSTER Poslední den v Anglii vyrazíme opět do centra Londýna. Čeká nás procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, vládní třídu Whitehall, náměstí Trafalgar Square, Piccadilly Circus a Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Společně navštívíme některou z atrakcí, na které se dopředu domluvíme - např. místo korunovace anglických králů a královen Westminster Abbey, fotbalový stadion Chelsea FC nebo Arsenal FC, Wimbledon Lawn Tennis Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussauds, obří vyhlídkové kolo London Eye nebo si můžeme zahrát zábavnou hru v oblasti Westminsteru. Odpoledne si nakoupíme suvenýry, v podvečer se s Londýnem rozloučíme, přejedeme lodí po Temži k našemu autobusu a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Belgií a Německem s potřebnými zastávkami na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

• 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 4x ubytování v anglických rodinách s plnou penzí (4x snídaně, 4x večeře, 4x balíčky na oběd)
  • 12 hodin výuky (po 45 minutách) ve třídách po 15 studentech s místními lektory v jazykové škole
  • komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh, úrazu, zodpovědnosti, zavazadel a storna