Jazykový kurz v Bath

Termíny AKCE 30
22.05.2021 - 28.05.2021 Rezervovat
19.06.2021 - 25.06.2021 Rezervovat

1. DEN: CESTA DO VELKÉ BRITÁNIE Odjíždět budeme od školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: BATH Během noci projedeme Belgií a Francií a přeplavíme se trajektem do Velké Británie. Po vylodění v Doveru přejedeme do bývalých římských lázní, města Bath. Projdeme se centrem, uvidíme Royal Crescent, Circus i Pulteney Bridge a ponoříme se do 2 000leté historie města při prohlídce Roman Bath Museum. Večer se ubytujeme v hostitelských rodinách, kde si dáme večeři a odpočineme si.
3. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, WELLS, GLASTONBURY Po snídani absolvujeme dopolední výuku angličtiny. Odpoledne přejedeme do Wells, kde se projdeme městem a navštívíme nádhernou gotickou katedrálu. Poté se vydáme do Glastonbury, které je opředeno mnoha pověstmi - údajně zde byl pohřben král Artuš a zdejší studna skrývá Svatý grál. Prozkoumáme ruiny nejstaršího kláštera postaveného na území Velké Británie. V podvečer vystoupáme na nedalekou vyhlídku Glastonbury Tor. Večer odjedeme zpět na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme a procvičíme se v anglické konverzaci.
4. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, LONGLEAT HOUSE Po snídani absolvujeme dopolední výuku angličtiny. Odpoledne navštívíme Longleat House, typické anglické venkovské sídlo z doby vlády Alžběty I. Prohlédneme si krásný park s velkým labyrintem a úžasné safari. Večer se vrátíme na ubytování do rodin, kde si dáme večeři a odpočineme si.
5. DEN: DOPOLEDNÍ VÝUKA, BRISTOL Po snídani absolvujeme dopolední výuku angličtiny. Odpoledne přejedeme do Bristolu. Tam nejprve prozkoumáme zrekonstruovanou parní loď SS Great Britain, luxusní zaoceánský parník z 19. století, a poté se přesuneme do centra, kde budeme mít možnost nakoupit si suvenýry. Na zpáteční cestě se zastavíme u impozantního visutého mostu Clifton Suspension Bridge, který se klene 82 m nad řekou. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si o svých zážitcích.
6. DEN: LONDÝN Poslední den v Anglii vyrazíme na celý den do hlavního města Anglie, do Londýna. Čeká nás procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, vládní třídu Whitehall, náměstí Trafalgar Square, Piccadilly Circus a Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Společně navštívíme některou z atrakcí, na které se dopředu domluvíme - např. místo korunovace anglických králů a královen Westminster Abbey, fotbalový stadion Chelsea FC nebo Arsenal FC, Wimbledon Lawn Tennis Museum, muzeum voskových figurín Madame Tussauds, obří vyhlídkové kolo London Eye nebo si můžeme zahrát zábavnou hru v oblasti Westminsteru. Odpoledne si nakoupíme suvenýry, v podvečer se s Londýnem rozloučíme, přejedeme lodí po Temži k našemu autobusu a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt a odplujeme do Francie.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Belgií a Německem s potřebnými zastávkami na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

• 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 4x ubytování v anglických rodinách, 4x snídaně, 4x večeře, 4x balíčky na oběd
  • 12 hodin výuky (po 45 minutách) ve třídách po 15 studentech s místními lektory v jazykové škole
  • komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh, úrazu, zodpovědnosti, zavazadel a storna