Irsko letecky

Ubytování hostitelské rodiny
Strava plná penze
Cena zájezdu dle regionu 14 800 Kč Rezervovat

1. DEN: ODLET Z ČR Po obědě si dáme sraz na letišti v Praze, zkontrolujeme si doklady a společně se vydáme na cestu za poznáním Irska. Poletíme asi dvě a půl hodiny a v Dublinu přistaneme odpoledne. Z letiště se přesuneme rovnou na ubytování do hostitelských rodin, kde se navečeříme a seznámíme se svými hostiteli.
2. DEN: DUBLIN Po snídani se vydáme na celodenní prohlídku Dublinu, hlavního města Irska. Městskou dopravou přejedeme do centra. Prohlédneme si St Patrick´s Cathedral, případně i Christ Church Cathedral, nasajeme atmosféru pitoreskní čtvrti Temple Bar, uvidíme sídlo prezidenta - Dublin Castle a také dublinskou univerzitu Trinity College. Navštívíme expozici o irském písemnictví o jednom z nejvýznamnějších raně středověkých rukopisů Book of Kells. Budeme mít možnost prozkoumat Národní muzeum se sbírkou keltského umění nebo Národní galerii. Projdeme se také po nákupní třídě Grafton Street. Večer se vrátíme zpět do hostitelských rodin, navečeříme se a podělíme se o své zážitky.
3. DEN: NEWGRANGE, TARA, TRIM CASTLE Po snídani se pojedeme seznámit s nejstarší irskou historií. Navštívíme komplex prehistorických hrobek Newgrange, kde absolvujeme prohlídku jedné z přístupných mohyl - buď Newgrange nebo Knowth. Odpoledne se zastavíme na bájném místě, kde byli korunováni keltští králové, na Taře. Poté si prohlédneme pěkně zachovalý anglonormanský hrad Trim Castle. Večer se vrátíme do svých rodin, navečeříme se a otestujeme svůj irský přízvuk.
4. DEN: GLENDALOUGH, POWERSCOURT Po snídani přejedeme do hornaté oblasti Wicklow Mountains, kde se skrývá klášter Glendalough, domov svatého Kevina a kdysi významné centrum irského křesťanství. Projdeme se kolem jezer a prohlédneme si cenné zbytky kláštera. Poté navštívíme zámek Powerscourt a projdeme se krásnými zámeckými zahradami. Večer se vrátíme zpět do hostitelských rodin, navečeříme se a popovídáme si.
5. DEN: BURREN, KILFENORA, CLIFFS OF MOHER Po snídani vyrazíme na celodenní výlet do jedinečného krasového útvaru Burren, kde se mimo jiné nachází velké množství historických památek. Přejedeme k vesničce Kilfenora, kde navštívíme místní návštěvnické centrum a nejmenší irskou katedrálu s cennými zdobenými keltskými kříži. Zastavíme se také u nejznámějšího dolmenu Poulnabrone. Odpoledne nás čekají Cliffs of Moher, jedno z nekrásnějších míst irského pobřeží, útesy, kde si vychutnáme krásné výhledy a v případě pěkného počasí se krátce projdeme. Večer se vrátíme zpět do hostitelských rodin.
6. DEN: NÁVRAT DO ČR Po snídani odjedeme na letiště, odbavíme se a vrátíme se zpět do ČR. V Praze bychom měli být kolem poledne.

• letenka Praha - Dublin a zpět vč. všech poplatků, tax a příručního zavazadla
  • doprava místním autobusem z letiště a na letiště a do jednotlivých míst uvedených v programu
  • 5x ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí (5 x snídaně, 5 x teplá večeře, 5 x oběd formou balíčku)
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna