Hornorýnské trojmezí

Nejzajímavější místa:BasilejEmmentalLangnau im EmmentalColmarChâteau du Haut KoenigsbourgStrasbourgFreiburg
Délka zájezdu 5 dnů / 2 noclehy
Ubytování hostel, hotel

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy před půlnocí. Autobusem pojedeme přes Německo a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: KOENIGSBOURG, STRASBOURG Ráno přijedeme do Alsaska, kde nás čeká prohlídka hradu Château du Haut Koenigsbourg - dominanty zdejší oblasti, odkud se nabízí překrásné výhledy po okolí. Poté přejedeme do hlavního města Alsaska Strasbourgu, jednoho z nejhezčích měst Francie. Během procházky městem si prohlédneme mimo jiné úchvatnou katedrálu Notre-Dame, muzeum Palais des Rohan či známou čtvrť Petite France s hrázděnými domy a příjemnou atmosférou. Odpoledne se můžeme těšit na okružní jízdu lodí po vodních kanálech města až k moderním stavbám institucí EU. Na závěr budeme mít volný čas, který lze využít například k nákupu suvenýrů. Večer přejedeme na ubytování.
3. DEN: COLMAR, FREIBURG Po snídani přejedeme autobusem do městečka Colmar, nejzachovalejšího města v Alsasku. Projdeme se městem a prohlédneme si jeho nejromantičtější část - Petite Venice. V případě zájmu se svezeme malými pramicemi po řece Lauch. Odpoledne si prohlédneme Freiburg - historické město ležící mezi řekou Rýn a pohořím Schwarzwald. Projdeme se malebnými uličkami starého města, navštívíme románsko-gotickou katedrálu Münster a vyjdeme na vyhlídku Schlossberg ležící nad historickým centrem města. Večer se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
4. DEN: EMMENTAL, LANGNAU, BASILEJ Po snídani odjedeme do půvabného údolí Emmental s nádhernou krajinou zelených luk a pasoucích se krav, kde se vyrábí slavný sýr ementál. Zastavíme se v místní sýrárně, kde se seznámíme s přípravou tohoto sýra. Zájemci si mohou sýr nakoupit. Poté přejedeme k městečku Langnau, kde se nachází výrobna typických švýcarských keksů Kambly. Zde budeme mít možnost ochutnat z více jak 100 druhů keksů a také si je nakoupit. Odpoledne dojedeme do města Basilej - významného centra obchodu a průmyslu a také jediného švýcarského přístavu. Projdeme se starým městem v okolí románské katedrály postavené z růžového pískovce. Na závěr budeme mít volný čas, který můžeme využít k nákupu suvenýrů. Večer odjedeme zpět do České republiky.
5. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v časných ranních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní ve vícelůžkových pokojích
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu

• vstupné do navštívených objektů: 20-30 EUR pro studenty do 18 let