Oblíbené zájezdy

Cornwall - zapomenutá země

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:1234567
Nejzajímavější místa:Corfe CastleExeterLand´s EndLondýnPlymouthTintagel Castle
Termín 01.06. - 07.06.2019
volných míst 15
Ideální věk 14-18
Region školy
Cena 9 100 Kč
Číslo zájezdu 19-223
Cena zájezdu dle regionu 9 100 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Odjíždět budeme od budovy školy ve večerních hodinách.
2. DEN: CESTA DO BELGIE, WATERLOO, GENT Ráno přijedeme do Belgie. Dopoledne se zastavíme ve Waterloo - místě porážky císaře Napoleona v červnu roku 1815, kde si uděláme krátkou procházku. Poté přejedeme do historického města Gent, správního střediska Východních Flander, jemuž mohla co do krásy a velikosti ve středověku konkurovat pouze Paříž. Projdeme se centrem kolem hlavních památek: katedrála Sint-Baafskathedraal se známým Gentským oltářem (Klanění beránku), Sint-Michielskerk, Laakenhalle, Graslei a Korenlei - soubor štítových cechovních domů na nábřeží řeky Leie a další. Odpoledne se v případě pěkného počasí krátce nastavíme na pláži v lázeňském městečku Oostende. V podvečer přejedeme do Francie, kde se na jednu noc ubytujeme v hotelu v blízkosti francouzského přístavu Calais.
3. DEN: CORFE CASTLE, EXETER Brzy ráno se přeplavíme trajektem do Velké Británie do přístavu Dover. Po připlutí do Anglie vyrazíme jihozápadním směrem podél pobřeží ke hradu Corfe Castle, jehož romantické ruiny navštívíme. Poté přejedeme do bývalého římského přístaviště, dnes živého univerzitního města Exeter. Projdeme se centrem města a prohlédneme si zdejší gotickou katedrálu, která se holedbá nejdelší spojitou gotickou klenbou na světě. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a odpočineme si.
4. DEN: TINTAGEL CASTLE, PLYMOUTH, DARTMOOR NATIONAL PARK Po snídani navštívíme dramatické útesy severního pobřeží Cornwallu a zříceninu hradu Tintagel Castle, místa spjatého s Artušovskými legendami. Prohlédneme si také rušný přístav Plymouth, odkud odplula slavná loď Mayflower do Ameriky. Podnikneme plavbu lodí po přístavu s vyhlídkou na doky a vojenský přístav. Poté se vydáme do národního parku Dartmoor, kde prozkoumáme vřesoviště, kde podle legendy žil pes Baskervilský. Zastavíme se u několika megalitických monumentů, například u solárního kalendáře Merrivale. Projedeme městečkem se slavnou věznicí Princetown a podíváme se na nejstarší kamenný most v oblasti, Postbridge. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
5. DEN: MINACK THEATRE, LAND´S END, ST. MICHAEL´S MOUNT Po snídani se vydáme na výlet do nejjihozápadnějšího cípu Británie - do oblasti Land´s End. Cestou se zastavíme na krásném místě na divokém pobřeží, kde bylo podle antických vzorů postaveno divadlo pod širým nebem - Minack Theatre. Dojedeme až k Land´s End, kde se projdeme po útesech nejzazšího bodu na jihozápadě Velké Británie. Při zpáteční cestě prozkoumáme prehistorické monumenty Men an Tol a dolmen Llanyon Quoit a zastavíme v Marazionu u St Michael´s Mount, kláštera na ostrově, přístupného suchou nohou pouze za odlivu. Večer se vrátíme na ubytování do hostitelských rodin, navečeříme se a pokusíme se o anglickou konverzaci.
6. DEN: PORTSMOUTH Poslední den v Anglii strávíme v přístavním městě Portsmouth, kde navštívíme areál historických doků. Prohlédneme si několik námořních muzeí a od stěžňů po kýl prozkoumáme válečnou loď HMS Victory, na které zvítězil admirál Nelson v bitvě u mysu Trafalgar. Výtahem se necháme vyvézt na vyhlídkovou věž Spinnaker Tower, odkud jsou báječné výhledy na přístav i na ostrov Wight. Odpoledne si zahrajeme velkou zábavnou hru na poznání města a budeme mít čas na nákup suvenýrů. V podvečer se s Anglií rozloučíme a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt do Francie.
7. DEN: NÁVRAT DO ČR Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole přijedeme v odpoledních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 1x ubytování v hotelu typu F1 ve třílůžkových pokojích
  • 3x ubytování v anglických rodinách, 3x snídaně, 3x večeře, 3x oběd formou balíčku
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí

Poznámky

  • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu dle regionu 9 100 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Ráda Vám pomohu! Kontakt Štěpánka Lorencová 724 557 941
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY