Oblíbené zájezdy

Cinque Terre, moře a Milán

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12345
Nejzajímavější místa:Arco della PaceCastello SforzescoCinque TerreMilanoPinacoteca di BreraPortofinoRapalloSanta Margherita LigureTeatro alla Scala
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 5 dnů / 2 noclehy
Doprava autobus
Ubytování hotel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 6081
Cena zájezdu dle regionu 5 500 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: ODJEZD Z ČR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v podvečerních hodinách. Autobusem pojedeme do Itálie a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.
2. DEN: CINQUE TERRE Ráno přijedeme do oblasti Cinque Terre, nádherně členitého mořského pobřeží s pěti malými přístavními vesničkami, které jsou vklíněny mezi pobřežními skalami u několika zátok a které jsou přístupné pouze z moře nebo železnicí. Pro svou jedinečnost a přírodní krásy jsou zařazeny na seznam UNESCO. S využitím železniční permanentky budeme mít možnost postupně navštívit zmíněné vesničky, relaxovat či koupat se na vybraných místech dramaticky členitého pobřeží. V podvečerních hodinách odjedeme na ubytování do hotelu v některém letovisku na Riviera di Levante. Večer nám vyjde chvíli čas na procházku k moři.
3. DEN: RAPALLO, SANTA MARGHERITA, PORTOFINO, SAN FRUTTUOSO Po snídani budeme mít možnost poznávat další krásná místa, půvabné zátoky a pobřeží této oblasti. Autobusem přejedeme do nedalekého letoviska Rapallo a odtud podnikneme jízdu parníkem podél mořského pobřeží. Parník zastaví ve třech zajímavých lokalitách, kde budeme moci vystoupit, prohlédnout si dané místo a poté pokračovat parníkem dále. Těšit se můžeme na luxusní letovisko Santa Margherita Ligure, kde budeme mít volný čas na relaxaci, nákupy nebo procházku krásným parkem nad pobřežím a v případě pěkného počasí se budeme moci vykoupat u pěkné pláže přímo v centru městečka. Dále Portofino, jedno z nejvyhledávanějších ligurských městeček, které je situováno v krásné zátoce a je navštěvováno milionáři a uměleckými celebritami z celého světa. Na závěr uvidíme klášter San Fruttuoso, který je ukrytý v malé zátoce a je takřka odříznutý od civilizace (přístup je možný pouze z moře nebo pěšky přes kopce). Klášter a trojlodní kostel byl postaven již v 11. století. I zde budeme mít možnost vykoupat se v moři. Po skončení lodního výletu se projdeme městečkem Rapallo. Poté se vrátíme na ubytování jako minulou noc.
4. DEN: MILÁN - PARCO SEMPIONE, PINACOTECA DI BRERA, LA SCALA, DUOMO Ráno přejedeme do Milána. Nejprve se zastavíme u Arco della Pace (Oblouk míru), s jehož stavbou se začalo v roce 1806 na příkaz Napoleona, ale dostavěn byl až na popud rakouského císaře Františka Josefa I. v roce 1838 (na důkaz symbolu evropského míru, který nastal po Napoleonově porážce v roce 1815). Pěšky přejdeme přes Parco Sempione (park s rozlohou 386 000 m², kde tráví svůj volný čas řada obyvatel města) k hradu Castello Sforzesco vybudovaném roku 1450 na příkaz vojevůdce Francesca I. Sforzy. Poté navštívíme obrazovou galerii Pinacoteca di Brera, kde se nachází jak skvosty italského renesančního a barokního malířství (např. díla Raffaela, Tintoretta, Veronesa, Caravaggia, Canaletta), tak i díla moderních italských umělců 20. století. Po prohlídce galerie se projdeme městem kolem neoklasicistní budovy opery La Scala k symbolu Milána a čtvrté největší katedrále na světě, ke katedrále Narození Panny Marie, známé jako Duomo. Na závěr budeme mít volný čas na nákupy v blízkosti Piazza del Duomo v obchodním centru Galleria Vittorio Emanuelle II. Večer odjedeme zpět do České republiky.
5. DEN: NÁVRAT DO ČR V noci budeme pokračovat v cestě a domů se vrátíme v brzkých ranních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autokarem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování v hotelu se snídaní ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • turistická daň
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů a jízdné vlakem a parníkem: 60-70 EUR pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Cena zájezdu dle regionu 5 500 Kč Rezervovat
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Jiří Toman 777 584 490 jirka@protravel.cz
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY