České Švýcarsko

Nejzajímavější místa:České ŠvýcarskoDěčínDěčínský SněžníkDěčínský zámekPravčická bránaRůžová zahradaSokolí hnízdo
Délka zájezdu 2 dny / 1 nocleh
Ubytování penzion
Strava snídaně

1. DEN: DĚČÍNSKÝ SNĚŽNÍK, DĚČÍN Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Dopoledne přijedeme k Děčínskému Sněžníku, se 723 metry nejvyšší stolovou horou České republiky. Z okrajů vrcholové plošiny se naskýtá výhled na Lužické hory, město Děčín, Českosaské Švýcarsko nebo Drážďany. Nejvýznamnějším výhledovým bodem je 33 metrů vysoká kamenná rozhledna. Kolem poledne přejedeme do Děčína, nejníže položeného města v České republice. Prohlédneme si město - Masarykovo náměstí a okolí s řadou kostelů, Pastýřská stěna s vyhlídkovou terasou, v případě zájmu návštěva zoologické zahrady. Poté navštívíme klasicistní děčínský zámek, jehož nejpřitažlivějším místem je Růžová zahrada. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: PRAVČICKÁ BRÁNA, SOUTĚSKA KAMENICE Po snídani přejedeme do oblasti Českého Švýcarska, jednoho ze čtyř národních parků v České republice. Zde nás čeká celodenní turistika se začátkem v Hřensku. Absolvujeme výšlap na Pravčickou bránu - největší pískovcovou skalní bránu v Evropě; blízký výletní zámeček Sokolí hnízdo vybudovaný v roce 1881 z domku pokrytého kůrou; plavba loďkou po soutěskách Kamenice (Tichá neboli Edmundova a Divoká soutěska), poté se vrátíme do Hřenska. V pozdních odpoledních hodinách odjedeme zpět. Ke škole se vrátíme ve večerních hodinách.

• ubytování se snídaní ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu, informační materiál

• vstupy do navštívených objektů: 400 - 500 Kč pro studenty do 18 let

• cena je kalkulována pro odjezd z Prahy. Pro jiná místa odjezdu se cena může lišit. Na požádání Vám ji rádi upřesníme.