Berlín - hlavní město SRN

Nejzajímavější místa:AlexanderplatzBerlínská ZOOCheckpoint CharlieKurfürstendammMuzejní ostrovPotsdamer PlatzReichstagUnter den Linden
Termín 11.09. - 13.09.2019
volných míst 15-20
Ideální věk 12 - 15 let
Region školy
Cena 3 700 Kč
Číslo zájezdu 19-531
Cena zájezdu dle regionu 3 700 Kč Rezervovat

1. DEN: BERLÍN - ALEXANDER PLATZ, NEUES MUSEUM, BRANDENBURGER TOR Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Nejprve přijedeme na náměstí Alexanderplatz, vyjedeme na 368 m vysokou televizní věž Fernsehturm a podíváme se na Berlín z ptačí perspektivy. Dále budeme pokračovat v procházce směrem k Museuminsel - Muzejnímu ostrovu, na kterém se nachází pět významných muzeí. My navštívíme jedinečné muzeum Neues Museum s rozsáhlými sbírkami egyptského umění. Procházkou po třídě Unter den Linden a okolí (Dóm, Opera, Akademické náměstí) dojdeme k slavné bráně Brandenburger Tor a nedalekému Památníku holocaustu. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: BERLÍN - REICHSTAG, CHARLOTTENBURGER SCHLOSS, CHECKPOINT CHARLIE, POTSDAMER PLATZ Po snídani navštívíme budovu bývalého Říšského sněmu - Reichstag a uvnitř prosklené kupole vystoupíme na nejvyšší bod budovy s krásným výhledem na Berlín. Pak nás čeká příjemná projížďka lodí po řece Sprévě historickou částí města. Po ní se autobusem přesuneme k zámku Charlottenburg (letní rezidence pruských králů, později císařů) a projdeme se v pěkném zámeckém parku. Pokračovat budeme k Checkpoint Charlie - dřívějšímu přechodu mezi východním a západním Berlínem. Odtud půjdeme pěšky kolem zbytků berlínské zdi na náměstí Potsdamer Platz, které se stalo přehlídkou nejmodernější architektury v Berlíně. Užijeme si volný čas a večer odjedeme na ubytování jako minulou noc.
3. DEN: BERLÍN - PROJÍŽĎKA LODÍ, ZOO, KU´DAMM Po snídani odjedeme do centra města, kde nás čeká příjemná projížďka lodí po řece Sprévě. Poté si prohlédneme jednu z nejrozsáhlejších a nejnavštěvovanějších zoologických zahrad na světě - ZOO Berlin. Žije zde i Fatou, nejstarší gorila v Evropě. Odpoledne se projdeme po nejživějším bulváru města - Kurfürstendamm se symbolickou ruinou kostela Gedächtniskirche a množstvím obchodů, kin a restaurací. Závěrečný volný čas využijeme na nákupy a jiné zájmy. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v hotelu ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích

• vstupné do navštívených objektů a projížďka lodí: 35-40 EUR pro studenty do 18 let

• návštěva budovy Reichstagu je s ohledem na bezpečnostní opatření a omezenou kapacitu na vyžádání