Berlín a II. světová válka

Nejzajímavější místa:Brandenburger TorCecilienhofGedächtniskircheHolocaust-MahnmalCheckpoint CharliePostupimReichstagSachsenhausenStory of Berlin
Délka zájezdu 3 dny / 2 noclehy
Ubytování hotel
Strava snídaně
Termíny AKCE 30
28.04.2021 - 30.04.2021 Rezervovat
17.05.2021 - 19.05.2021 Rezervovat
08.06.2021 - 10.06.2021 Rezervovat

1. DEN: BERLÍN - POTSDAMER PLATZ, SPIONAGEMUSEUM, CHECKPOINT CHARLIE, ALEXANDERPLATZ Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Nejprve přijedeme na náměstí Potsdamer Platz, které se stalo přehlídkou nejmodernější architektury v Berlíně. Navštívíme zde Německé muzeum špionáže Deutsches Spionagemuseum, kde zjistíme, jaké špionážní a šifrovací metody se používaly od antiky, přes obě světové války a studenou válku až po současnost. Uvidíme šifrovací stroj Enigma, vyzkoušíme si dekódovat šifrované zprávy, hledat štěnice i projít bludištěm laserových paprsků. Odtud se vydáme kolem zbytků berlínské zdi k Checkpoint Charlie - bývalému přechodu mezi východním a západním Berlínem. Prohlédneme si Mauermuseum se zajímavými exponáty k historii berlínské zdi. Pak budeme pokračovat k Muzejnímu ostrovu, kolem Berlínského dómu a radnice a dojdeme až na náměstí Alexanderplatz s 368 m vysokou televizní věží Fernsehturm. Tady budeme mít chvilku volna na nákupy. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: SACHSENHAUSEN, POTSDAM, CECILIENHOF Po snídani odjedeme autobusem severním směrem do městečka Sachsenhausen, které se neblaze proslavilo existencí koncentračního tábora během 2. světové války. Po prohlídce zbytků tábora přejedeme do města Potsdam a s místním průvodcem si prohlédneme zámek Cecilienhof, kde se v roce 1945 konala Postupimská konference. Projdeme se také kolem honosného barokního zámku Sanssouci s krásnou zahradou a dalšími pavilony. Večer se vrátíme na ubytování jako předchozí noc.
3. DEN: BERLÍN - DDR MUSEUM, UNTER DEN LINDEN, BRANDENBURGER TOR, REICHSTAG Po snídani navštívíme interaktivní DDR Museum, kde uvidíme a na vlastní kůži si vyzkoušíme, jak vypadal život ve 2. polovině 20. století v Německé demokratické republice, tzv. východním Německu. Poté se projdeme po slavné třídě Unter den Linden až k světoznámé bráně - Brandenburger Tor a zastavíme se i u nedalekého Památníku holocaustu. Na závěr naší návštěvy Berlína dojdeme k budově bývalého Říšského sněmu - Reichstag. Vnitřkem prosklené kupole vystoupáme na nejvyšší bod budovy s krásným výhledem na Berlín. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 2x ubytování se snídaní v hotelu ve dvou- až čtyřlůžkových pokojích

• prohlídka koncentračního tábora s průvodcem v češtině - na vyžádání
  • vstupné do navštívených objektů: cca 35 EUR pro studenty do 18 let