Bavorsko

Region školy
Cena 4 900 Kč
Číslo zájezdu 20-501

1. DEN: MNICHOV Na zájezd odjedeme v časných ranních hodinách od budovy školy. Autobusem pojedeme do Německa a zastavovat budeme jen na protažení a toalety. Po příjezdu do Mnichova navštívíme fotbalový stadion Allianz Arena, na kterém hrají své domácí zápasy Bayern Mnichov a německá reprezentace. Čeká nás také procházka v historickém centru Mnichova - Marienplatz a okolí radnice, Residenz, Frauenkirche, Theatinerkirche a další památky a zajímavosti. Odpoledne přejedeme do olympijského areálu Olympiapark, kde se v roce 1972 konaly olympijské hry. Budeme mít možnost výjezdu na věž Olympiaturm s výhledem na město a okolí. Navštívíme také expozici BMW Welt. Večer odjedeme na ubytování.
2. DEN: AUGSBURG, ULM Po snídani si prohlédneme Augsburg - třetí největší město v Bavorsku - renesanční radnice na náměstí Rathausplatz, románská katedrála Panny Marie z 11. století, věž Perlachturm s výhledem na celé město a další. V případě zájmu navštívíme zoologickou zahradu, která patří k nejnavštěvovanějším zoo v Německu. Odpoledne se přesuneme do města Ulm, rodiště Alberta Einsteina a zajímavého města na Dunaji s největší kostelní věží na světě (161,5m), která vévodí obrovské gotické pětilodní bazilice. Město má hodně historických budov, mezi nimiž vyniká goticko-renesanční radnice s orlojem na náměstí Marktplatz. Vystoupáte-li po 768 schodech na kostelní věž, budete odměněni překrásným výhledem na město a okolí. Na závěr budeme mít chvilku volného času. Večer se vrátíme na ubytování.
3. DEN: LEGOLAND Po snídani odjedeme k městečku Günzburg, v jehož blízkosti se nachází Legoland Deutschland, ve kterém jsou pro návštěvníky připravené stavby a atrakce vytvořené z milionů stavebních kostek LEGO. Zde nás čeká celodenní program. Večer se vrátíme na ubytování.
4. DEN: NEUSCHWANSTEIN, HOHENSCHWANGAU, FÜSSEN Po snídani přejedeme autobusem k městu Füssen, kde se nachází „pohádkový zámek“ Neuschwanstein a zámek Hohenschwangau. Prohlédneme si interiéry zámku Neuschwanstein. Poté budeme mít volný čas na procházku po překrásném okolí zámku (např. vyhlídka z můstku Marien-Brücke, jezírko Alpsee), relaxaci u jezera nebo na prohlídku zámku Hohenschwangau. Krátce přejedeme do půvabného městečka Füssen, kde budeme mít volný čas na procházku městem. V odpoledních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • 3x ubytování se snídaní v mládežnické ubytovně ve vícelůžkových pokojích

• vstupy do navštívených objektů pro studenty: 30-40 EUR

Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Jiří Toman 777 584 490