Bamberg, Bayreuth

Ubytování bez ubytování
Strava bez stravy
Cena zájezdu 970 Kč Rezervovat

1. DEN: BAMBERG, BAYREUTH Na zájezd vyjedeme od budovy školy v brzkých ranních hodinách. Dopoledne přijedeme do města Bamberg s mnoha historickými památkami a krásnými zákoutími u řeky Regnitz. Prohlédneme si císařský dóm Kaiserdom (zač. 13. stol.) a biskupské paláce na pahorku Domberg. Projdeme si ostrovní část města, kde budeme mít následně i volný čas. Pak odjedeme do města skladatele Richarda Wagnera - města Bayreuth. Během procházky městem uvidíme Wahnfried - dům Richarda Wagnera upravený na jeho muzeum, krásnou pozdně barokní stavbu Markgräfliches Opernhaus, Altes Schloß, Neues Schloß či Festspielhaus - festivalovou budovu na návrší Grüner Hügel, kterou nechal R. Wagner postavit pro provozování svých oper. V podvečerních hodinách odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

• doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, video, lednička, prodej nápojů
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka

• vstupné do navštívených objektů: 5 - 10 EUR pro studenty do 18 let