Oblíbené zájezdy

Adventní Budapešť

Všechna místa zájezdu: zobrazit místa
Místa dle dnů:12
Nejzajímavější místa:Bazilika sv. ŠtěpánaBudapešťHradní vrchMaďarský parlamentMatyášův chrámNáměstí HrdinůRybářská baštaVáci utcaVásárcsarnokVörösmarty tér
Termín podle přání školy
Délka zájezdu 2 dny / 1 nocleh
Doprava autobus
Ubytování hostel
Strava snídaně
Číslo zájezdu 8577
Cena zájezdu 2 500 Kč Rezervovat

Program zájezdu

1. DEN: BUDAPEŠŤ - BUDÍN, VÁNOČNÍ TRHY Na zájezd vyjedeme v brzkých ranních hodinách od budovy školy. Po příjezdu do Budapešti nás čeká úvodní prohlídka západní části města - Budína, projdeme se kolem nejvýznamnějších budov - paláce Hradního vrchu (Národní galerie, Královský palác, sídlo ministerského předsedy Sándorův palác), vánočně vyzdobené uličky s náměstím sv. Trojice, svíčkami osvícený Matyášův kostel, působivý neorománský památník Rybářská bašta s půvabným výhledem na východní část města - Pešť, či kontrastní budova hotelu Hilton. Autobus nás poté převeze do centra Pešti, kde se projdeme kolem známé třídy Váci utca - Náměstí Vigadó, Židovská čtvrť s Velkou synagogou, pozůstatky Římského amfiteátru Contra-Aquinka. Na závěr dne navštívíme vánoční trhy na náměstí Vörösmarty s charakteristickými dřevěnými domky trhovců prodávající tradiční maďarské produkty (sladké maďarské pečivo kürtös kalács, svařené víno, perníčky, štrůdl a další), naskytne se nám možnost zhlédnutí doprovodného kulturního programu nebo posezení ve vyhlášené cukrárně Gerbeaud. Poté nás autobus odveze na ubytování.
2. DEN: BUDAPEŠŤ - PEŠŤ, AQUAWORLD/TROPICÁRIA Po snídani se přesuneme do severní části Pešti – absolvujeme procházku čtvrtí kolem impozantní budovy Parlamentu postavené v romantizujícím stylu, čeká nás vánočně vyzdobená bazilika sv. Štěpána, Státní opera, Rooselveltovo náměstí a další. Poté dostaneme krátké osobní volno, které budeme moci strávit na nákupní třídě Váci utca s množstvím obchodů a občerstvení nebo v nejznámější budapešťské tržnici Vásárcsarnok plné maďarských kulinářských specialit. Kolem poledne nás autobus převeze do čtvrti Városliget na Náměstí hrdinů - monumentální prostranství s Památníkem milénia a významnými stavbami - Dům umění, Vyjdahunyadský hrad, Jácká kaple a další. Odpolední relaxace v největším evropském krytém vodním areálu Aquaworld Budapešť na severním okraji města, kde je k dispozici 17 bazénů a 11 skluzavek nebo návštěva komplexu Tropicária - procházka deštným pralesem s realistickými projevy počasí, součástí areálu největší mořské akvárium střední Evropy se čtyřmetrovými žraloky, 11 m dlouhý podmořský tunel; bude krásným zakončením programu. Odpoledne odjedeme zpět do České republiky. Ke škole se vrátíme v pozdních večerních hodinách.

V ceně je zahrnuto

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej nápojů
  • 1x ubytování se snídaní v mládežnickém hostelu ve vícelůžkových pokojích
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • pestrý informační materiál pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V ceně není zahrnuto

  • vstupné do navštívených objektů: cca 6 000- 7 000 HUF (cca 10 HUF = 1 Kč) pro studenty do 18 let

Poznámky

  • cena platí při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků
  • 1 pedagogický doprovod zdarma na každých 14 platících
Kontakt Zájezd mám na starosti, napište nebo zavolejte. Rád Vám pomohu! Kontakt Richard Melichar 775 303 008
Sdílejte svůj oblíbený zájezd
sdílet

Nechte si posílat novinky na Váš e-mail:

ZájezdyProŠkoly.cz
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
NAJDETE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ČLENSTVÍ a CERTIFIKÁTY
ACCKA ATECR Certifikát CSKS BritAgent E-lerning
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY
POPULÁRNÍ ZÁJEZDY