Obsah


Malebné Skotsko,

Dnů: 8
Nocí: 6
Cena: 11 400,- Kč
Adobe AcrobatProgram zájezdu v PDF (253,34 KB)

1. den

Od budovy školy odjedeme chvilku před půlnocí.

2. den

Autobusem přejedeme přes Německo a Nizozemsko do přístavu Ijmuiden. Po cestě se zastavíme na krátkou procházku v Amsterodamu. Přes noc poplujeme trajektem do severní Anglie, cestou si odpočineme v kajutách.

3. den

Ráno připlujeme do přístavu Newcastle. Po vylodění přejedeme severním směrem do Skotska. Krátce se zastavíme u hradu Bamburgh Castle, kde se projdeme po nedaleké pláži a písečných dunách. Odpoledne si uděláme procházku u renesančního paláce Linlithgow, rodiště Marie Stuartovny. V podvečer se zastavíme u technické pozoruhodnosti Falkirk Wheel. Jedná se o zdymadlo spojující dva plavební kanály s rozdílnou úrovní hladin. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde si dáme večeři a odpočineme si.

4. den

Po snídani odjedeme na prohlídku pevného královského hradu Stirling Castle, který střeží bránu do Highlands. Poté přejedeme do oblasti The Trossachs, která je krajinou Rob „Roye" MacGregora a Waltera Scotta. Podnikneme hodinový výlet stoletým parníkem Walter Scott po překrásném jezeře Loch Katrine. V podvečer krátce zastavíme u hradu Doune, kde se natáčel film „Hledání svatého grálu" humoristické skupiny Monty Python. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, kde se navečeříme a procvičíme v anglické konverzaci.

5. den

Po snídani se vydáme severozápadním směrem a přes největší skotské vřesoviště Rannoch Moor přejedeme do oblasti Glen Coe. Jedná se o nejslavnější a asi nejkrásnější skotské údolí, které má krvavou historii a nádherné scenérie. Krátce se zastavíme ve Fort Williamu u soustavy zdymadel Neptune´s Staircase na Kaledonském kanálu s vyhlídkou na Ben Nevis, nejvyšší horu Skotska. Odpoledne navštívíme romantickou zříceninu Urquhart Castle na břehu jezera Loch Ness. Cestou zpět na ubytování projedeme horským masivem Grampian Mountains. Večer strávíme ve stejných hostitelských rodinách, navečeříme se a sdělíme své dojmy z výletu do skotské krajiny.

6. den

Po snídani si prohlédneme hlavní město Skotska Edinburgh, které patří k nejkrásnějším městům světa. Společně navštívíme královský hrad se skotskými korunovačními klenoty a po prohlídce hradu se projdeme po Royal Mile, kde prozkoumáme chrám St. Giles. Budeme mít i možnost nakoupit si suvenýry. Odpoledne si prohlédneme bohatě zdobenou kapli Rosslyn Chapel, která je opředena mnoha legendami. Večer pojedeme na ubytování do stejných rodin, kde se navečeříme a odpočineme si.

7. den

Po snídani odjedeme do Anglie. Nejprve se krátce zastavíme na hranicích ve vesničce Gretna Green, kde se nachází známé kovářství. Projedeme kolem Hadrianovy zdi a prohlédneme si pevnost Housesteads. Odpoledne přejedeme do přístavu Newcastle, kde se nalodíme na trajekt do Nizozemí. Opět budeme ubytováni v kajutách, kde si odpočineme.

8. den

Ráno připlujeme do Amsterdamu a s potřebnými zastávkami na protažení a toalety projedeme přes Německo zpět do České republiky. K budově školy přijedeme v pozdních večerních hodinách.


Cena zahrnuje:

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • zpáteční trajekt Amsterdam - Newcastle (nebo Zeebrugge - Hull), 2x nocleh v kajutách
  • 4x ubytování v hostitelských rodinách, 4x snídaně, 4x balíček na oběd, 4x večeře
  • služby průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

Cena nezahrnuje:

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 90,- GBP / studenti a 60,- GBP / děti do 16 let)

Poznámky:

  • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků

↑ nahoru