Obsah


Londýn, Londýn, Londýn

Dnů: 5
Nocí: 2
Cena: 6 200,- Kč
Adobe AcrobatProgram zájezdu v PDF (248,88 KB)

1. den

Náš zájezd zahájíme odjezdem od budovy školy v odpoledních hodinách. Autobusem pojedeme přes Německo a Belgii a zastavovat budeme jen na protažení a toalety.

2. den

Během noci projedeme Belgií a brzy ráno dorazíme do přístavu ve Francii, abychom se přeplavili trajektem do Velké Británie. Po vylodění v Doveru se vydáme severozápadním směrem do Londýna, kde se nejprve projdeme parkem ve čtvrti Greenwich. V parku se nalézá známá královská observatoř a prochází tudy nultý poledník, který společně překročíme. Poté se svezeme lodí po řece Temži kolem Isle of Dogs až k mostu Tower Bridge. Vydáme se na procházku po finančním centru Londýna - oblasti The City. Prohlédneme si památník velkého požáru Londýna a najdeme místo, kde ničivý požár začal. Uvidíme centrální anglickou banku Bank of England, královskou burzu Royal Exchange a burzu cenných papírů Stock Exchange. Po rušných ulicích City dojdeme k druhé největší církevní stavbě Evropy, k monumentální St. Paul's Cathedral. Během prohlídky vystoupáme na kopuli katedrály, odkud se naskýtá překrásný pohled na Londýn, a prohlédneme si i kryptu, ve které jsou pohřbeni mj. admirál Nelson nebo stavitel katedrály Christopher Wren. Po lávce Millennium Footbridge přejdeme na jižní břeh řeky Temže a kolem divadla Globe dojdeme až k plovoucímu muzeu - bitevní lodi HMS Belfast. Prohlédneme si loď, která bojovala ve II. světové válce i ve válce o Koreu. Po prohlídce se vrátíme zpět k slavnému mostu Tower Bridge, který překročíme a projdeme se kolem londýnského hradu The Tower, který za svou téměř tisíciletou historii sloužil jako královský hrad, pevnost, vězení, místo poprav a nyní je domovem korunovačních klenotů. Večer odjedeme na ubytování do hostitelských rodin, kde si dáme večeři a odpočineme si.

3. den

Po snídani navštívíme fotbalový stadion Chelsea FC nebo Wimbledon Lawn Tennis Museum. Následně se přesuneme do čtvrti South Kensington, kde si prohlédneme některé z báječných muzeí - Natural History Museum (kostry dinosaurů, sbírky meteoritů, místnost se zemětřesením, živé exponáty aj.), Science Museum (vědecko-technické muzeum, fantastické ukázky z oborů lékařství, kinematografie, letectví a kosmonautiky, strojů, elektrotechniky aj.) nebo Victoria and Albert Museum (muzeum užitého umění). Odpoledne se projdeme Hyde Parkem kolem Royal Albert Hall, Albert Memorial a Diana Memorial. Následně přejedeme do oblasti východního Londýna, kde se nacházejí bariéry na Temži. Seznámíme se s touto technickou pozoruhodností, která chrání centrum Londýna před záplavami. Večer se vrátíme do hostitelských rodin, kde se navečeříme a procvičíme v anglické konverzaci.

4. den

Po snídani vyrazíme do centra Londýna, kde navštívíme slavné muzeum voskových figurín Madame Tussauds. Nesmíme zapomenout fotoaparát, abychom se mohli vyfotit se svými idoly. Metrem přejedeme do oblasti Westminsteru. Čeká nás procházka místy, která se nejvíce zapsala do historie města: uvidíme Buckingham Palace, Westminster Abbey, Whitehall, Trafalgar Square, Piccadilly Circus, Leicester Square, čínskou čtvrť Soho aj. Zájemci si budou moci prohlédnout významné sbírky světového malířství v Národní galerii. V podvečer si případní zájemci budou moci prohlédnout Londýn z výšky během jízdy na London Eye.  Následně se s Londýnem rozloučíme a odjedeme do přístavu Dover, kde se nalodíme na noční trajekt do Francie.

5. den

Přes noc projedeme Francií, Belgií a Německem a zastavovat budeme opět jen na protažení a toalety. Zpět ke škole bychom měli přijet v odpoledních hodinách.


Cena zahrnuje:

  • doprava zájezdovým autobusem - klimatizace, kávovar, lednička, video, prodej teplých a chlazených nápojů
  • 2x trajekt přes kanál La Manche (nebo Eurotunel)
  • 2x ubytování v anglických rodinách, 2x snídaně, 2x večeře, 2x oběd formou balíčku
  • služba průvodce po celou dobu zájezdu
  • zábavně vzdělávací brožura pro každého účastníka
  • komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, pojištění úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

Cena nezahrnuje:

  • vstupy do navštívených objektů a atrakcí (doporučená částka 115,- GBP / studenti a 90,- GBP / děti do 16 let)

Poznámky:

  • cena platí pro osoby do 18 let při obsazení zájezdu minimálním počtem 40 platících účastníků

↑ nahoru